NURD, czyli policyjne kontrole na drogach

Słupscy policjanci brali udział w działaniach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Pod szczególną uwagę mundurowi wzięli wykroczenia popełniane wobec pieszych, rowerzystów i popularnych ostatnio hulajnóg.


fot. KMP Słupsk

Kolejne działania pod nazwą „NURD”, w których brali udział policjanci słupskiej drogówki. Funkcjonariusze zwracali wczoraj szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mowa tu oczywiście o pieszych, rowerzystach, czy kierujących hulajnogami. Działania były prowadzone w szczególności w rejonach przejść dla pieszych, czy oznakowanych przejazdów rowerowych, czyli w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wykroczeń, które bezpośrednio zagrażają bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że już niedługo, 1 września właśnie na przejściach dla pieszych w rejonie szkół, pojawią się dzieci. Policjanci w ramach wczorajszych działań, podczas kontroli przypominali o tym fakcie kierującym pojazdami.

W trakcie działań policjanci podjęli kontrolę blisko 90 razy, w tym 12 interwencji związanych było z wykroczeniem popełnionym bezpośrednio wobec pieszych choćby przez nieustąpienie im pierwszeństwa czy wyprzedzania innego pojazdu w rejonie przejścia dla pieszych.

Policjanci przyjrzeli się również prędkości poruszających się pojazdów w rejonie wspomnianych przejść. Aż 45 kierujących jechało za szybko w rejonie przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że to właśnie prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych.
Respektowanie przepisów ruchu drogowego to obowiązek każdego użytkownika naszych dróg. Pamiętajmy, że na drogach nie jesteśmy sami!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *