Pięcioro pijanych na drogach

Tylko w piątek i sobotę policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku kontrolowali 5 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że pili wcześniej alkohol. Kobieta i czterech mężczyzn mieli w organizmach od blisko promila do prawie 2,5 promila alkoholu. Wszyscy odpowiedzą wkrótce za popełnione przestępstwa, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo dwóch z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, miało zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

fot. KMP Słupsk

W piątek około godziny 14:00 policjanci kontrolowali w Słupsku przy ul. Korfantego kierującą renaultem. W trakcie interwencji mundurowi wyczuli od niej alkohol, a badanie alkomatem wskazało, że w organizmie 45-latki jest blisko 2,3 promila alkoholu. Nieodpowiedzialna kierująca odpowie wkrótce za popełnione przestępstwo.

W sobotę wieczorem policjanci interweniowali wobec kierowcy, na którego uwagę zwrócił inny kierujący. Zgłaszający poinformował pod numerem alarmowym 112, że widział wsiadającego do samochodu chwiejnym krokiem mężczyznę, który odjechał bmw w kierunku ul. Westerplatte. Policjanci od razu pojechali w ten rejon, gdzie zatrzymali wskazany w zgłoszeniu samochód. Od 64-letniego kierowcy wyczuli alkohol, a alkomat wskazał ponad 1,7 promila alkoholu. Prawidłowa reakcja świadka doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy, który odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *