zatrzymani za posiadania narkotyków

Wczoraj funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 35 lat, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Dokładne zważenie i sprawdzenie tych środków wskazało, że jest to ponad 20 gramów amfetaminy. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut posiadania narkotyków.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku stale prowadzą działania, które mają za zadanie wyeliminować zjawisko posiadania, zażywania i sprzedaży środków odurzających. Ustalanie i zatrzymywanie sprawców przestępstw to zadanie, które realizują podczas codziennej służby, prowadząc czynności operacyjno-rozpoznawcze i weryfikując docierające do nich informacje.

Wczoraj około godziny 13:00 uwagę kryminalnych zwrócili dwaj mężczyźni, którzy podejrzanie zachowywali się w rejonie jednego z parkingów. Funkcjonariusze wylegitymowali ich, a w trakcie rozmowy z nimi ustalili, że obok stoi zaparkowany samochód, którym przyjechali na parking. Mundurowi dokładnie sprawdzili ten samochód i znaleźli w środku woreczki z zawartością białego proszku. 30 i 35-latek zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Dokładnie sprawdzenie i zważenie znalezionych środków odurzających wskazało, że jest to ponad 20 gramów amfetaminy.

Posiadanie narkotyków w Polsce jest zabronione. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3, a jeśli przedmiotem posiadania są narkotyki w znacznej ilości, to kara pozbawienia wolności może sięgnąć nawet 10 lat.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *