Narkotest od kępickiego samorządu

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kępicach dzięki wsparciu Samorządu Gminy Kępice otrzymali urządzenie, które będzie wykorzystywane w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie Gminy Kępice. Lokalny samorząd sfinansował zakup testera narkotykowego, który w szybki sposób sprawdzi czy osoba wobec której mundurowi podjęli interwencje znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Dzięki wsparciu samorządowców z Gminy Kępice, Komisariat Policji w Kępicach został wyposażony w tester narkotykowy, który będzie wykorzystywany przez policjantów na co dzień pełniących służbę na terenie tej gminy. Przekazany sprzęt jest bardzo potrzebny i z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa. Skorzystać będą z niego mogli także funkcjonariusze słupskiej drogówki, którzy patrolują teren Gminy Kępice.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu czy środków odurzających to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Podobne urządzenia słupscy policjanci wykorzystują już od wielu lat. Ich dokładność, szybkość i skuteczność wpływa na bezpieczeństwo i pozwala na eliminowanie z dróg tych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę pomimo tego, że zażywali wcześniej narkotyki.

Przekazanie urządzenia nastąpiło podczas sesji Rady Miejskiej w Kępicach

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *