Uciekał przed policją dwa razy przyłożył w barierki, był pijany

W nocy z wtorku na środę policjanci słupskiej drogówki zatrzymali 25-letniego słupszczanina, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i rozpoczął ucieczkę, w trakcie której dwukrotnie uderzył w drogowe barierki. Badanie alkomatem wykazało, że organizmie kierowcy jest blisko 1,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności, a za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli do 5 lat więzienia.

W środę w nocy, chwilę po godzinie 2:00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego skodą, który z dużą prędkością jechał ul. Szczecińską. Pomimo wydanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, kierowca tego samochodu, zamiast się zatrzymać rozpoczął ucieczkę, którą kontynuował przez kilkaset metrów. Skręcając w jedną z ulic podporządkowanych, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drogowe barierki. Pomimo tego kontynuował on ucieczkę, wjechał pomiędzy bloki, gdzie uszkodził kolejne barierki i po chwili został zatrzymany przez policjantów z drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 25-latka jest blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

25-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za brak uprawnień i popełnione podczas ucieczki wykroczenia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *