Wolontariusze DKMS podsumowali dyżury w szpitalu

Akcja grupy SOLIDARNI AŻ DO SZPIKU w słupskim szpitalu trwała od 28 maja do 30 czerwca Jej celem była rejestracja potencjalnych dawców szpiku. W ten sposób udało się zarejestrować 194 osoby.

Wolontariusze z grupy „Solidarni, aż do szpiku” zorganizowali punkt fundacji DKMS w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Punkt znajdował się w holu przy głównym wejściu do szpitala.

W szpitalnym punkcie DKMS można było zapoznać się z ideą honorowego oddawania krwi oraz szpiku, a wolontariusze pobierali także wymaz od chętnych, którzy chcieli znaleźć się w bazie dawców szpiku.

Punkty czynny był codziennie, także w soboty i w niedziele, w przedziale czasowym od godz. 8.00 do 20.00, w różnych godzinach. Każdego dnia punkt działał przez kilka godzin, w zależności od możliwości wolontariuszy – przed południem lub po południu.

W skład grupy „Solidarni, aż do szpiku” wchodzą mieszkańcy gmin Redzikowo, Damnica, Kępice, Dębnica Kaszubska.

Punkt obsługiwali: Maria Łuczka – Furmanek, Czesław Bazyk, Roksana Kapustyńska, Józef Jaworski i Emilia Piepka.

Zarząd słupskiego szpitala gratuluje wolontariuszom pomysłu i dziękuje im za pracę na rzecz zdrowia i życia innych ludzi. – Cieszymy się, że akcja rejestracji dawców przebiegła pomyślnie i udało się zarejestrować prawie 200 osób, które chce podzielić się z potrzebującymi bezcennym darem – mówią Andrzej Sapiński, prezes i Anetta Barna – Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Cieszymy się tym, bardziej, że wiele z zarejestrowanych osób to pracownicy naszego szpitala. Bardzo chętnie będziemy gościć wolontariuszy DKMS przy okazji kolejnych akcji – dodają Andrzej Sapiński i Anetta Barna – Feszak.

Wstępnie kolejne dyżury wolontariuszy rejestrujących potencjalnych dawców zaplanowane zostały na wrzesień.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *