Kanapa

W centrum Słupska pojawiła się kanapa, a na niej siadający goście. To akcja ratusza „Kanapa”.  Rozpoczynamy konsultacje społeczne dotyczące strategii rozwoju Słupska do 2022 roku. Strategia nie musi  być nudna tłumaczy urzędniczka, to nie ma być dokument stworzony przez urzędników.  Chcemy, aby taki dokument powstał przy współudziale mieszkańców.

DSCF4084

Będziemy pytać mieszkańców o to co im się podoba, a co należy zmienić w mieście. Pytania jakie zadają dzisiaj mieszkańcom prezydent Biedroń i wiceprezydent  Biernacki dotyczą wizji miasta do 2022 roku. Wśród opinii przeważają, takie, że Słupsk jest miastem mało bezpiecznym szczególnie centrum miasta po godzinie 20 – stej. Brakuje małych kawiarenek, gdzie można by miło spędzić czas. Zaniedbane obiekty rekreacyjne szczególnie w okolicy Stawku Centrowskiego, gdzie straszą wystające płyty chodnikowe i spękany asfalt.

DSCF4087-001

Utrudniona jest także komunikacja z osiedlem „Zatorze”, bo nie ma przejścia pod dworcem PKP . Prezydent Marek Biernacki wyjaśniał, że trwają rozmowy dotyczące wyburzenia dworca kolejowego i  zrobienie przejścia w kierunku osiedla. Prowadzone sa także rozmowy z kierownictwem Kolei, o co zabiegali wcześniej Słupszczanie, dotyczące budowy drugiego toru w kierunku Trójmiasta. Ma to usprawnić komunikację z Gdańskiem i stworzyć możliwości dla szybszych w przyszłości pociągów. Obecnie dojazd zajmuje ponad 3 godziny. Kanapowicze podkreślają konieczność ożywienia centrum miasta i przeniesienia marketu z dawnego budynku Kina Milenium. Uczynienia z centrum wizytówki miasta.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *