Zgrzyty w ratuszu

Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Chrzanowska po konsultacjach z radnymi wyraziła niezadowolenie w piśmie skierowanym do Roberta Biedronia, z powodu ignorowania ich przez prezydenta miasta i informowania o ważnych sprawach dla miasta oraz podejmowanych na jego rzecz decyzjach za pośrednictwem mediów i prasy.

DSC_9740

Radni odnoszą wrażenie, że są ignorowani. Zbyt późno otrzymują materiały na posiedzenie komisji , odpowiedzi na wcześniejsze interpelacje, a ważne projekty uchwał wpływają do nich w ostatniej chwil i nie mają czasu się do nich przygotować. Jako próbę deprecjonowania Rady ma być fakt, że Prezydent ma biuro, a Rada obsługę – zaznaczyła Przewodnicząca. W związku z tym postanowiła nie informować prezydenta i znieść z punktu obrad „Informację Prezydenta Miasta o działalności między sesjami”

DSC_9963-001

Tak już się stało i 27 na sesji tego punktu nie było. Zmiana ma być wyrazem dezaprobaty dla postawy prezydenta innej niż wcześniej deklarowanej o chęci współpracy z Radą i poprawnych wzajemnych relacjach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *