Copernicus Park zmienia przestrzeń

Wiceprezydent Marek Biernacki poinformował o problemach jakie pojawiły się u mieszkańców osiedla „Copernicus” w Słupsku. Chodzi o fakt, że budynki te nie wpisują się w architekturę miasta Słupska. Duże białe bryły zlokalizowane obok zabytkowego obiektu po dawnej zajezdni autobusowej, wcześniej tramwajowej. Absolutnie nie przystają do tego otoczenia.

Doszło do zmian planów pozwolenia na budowę, które bardzo ingerują w tą przestrzeń, osiedle dziś staje się uciążliwe dla mieszkańców tej pięknej i objętej ochroną przyrody okolicy.
Mieszkańcy z ulicy Podchorążych skarżą się na uciążliwości związane z brakiem miejsc parkingowych. Podkreślają także fakt, że szczególnie na tym odcinku stają się łupem dla funkcjonariuszy straży miejskiej. Mieszkańcy „Copenicus Park 2” zauważają fakt,że kierowcy pozostawiają mało wolnej przestrzeni na chodniku i trudno przejść tamtędy nie przeciskając się obok zaparkowanych pojazdów.

DSCF3675_zps5061351c-001

Druga sprawa dotyczy kamienicy przy ul. Podchorążych 6. Jedno czy dwa auta parkujące pod nią stają czasami prostopadle do chodnika zamiast pod kątem. Co tworzy ogromne zwężenie jezdni i czasami ciężko się zmieścić autem pomiędzy parkowanymi pod kamienicą a parkującymi pod blokiem.

DSCF3674_zps176433b2-001

Fot. internet

Pani z Zarządu CP2 twierdzi że chodnik należy do części wspólnych wspólnoty i oni u siebie mogą zakazać parkowania aut na tym odcinku.- zauważają mieszkańcy słupskiego „Copernicusa.”

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *