Nowy logotyp Słupska

Miasto chce mieć nowy logotyp, bo posługiwanie się dotychczasowym logo i herbem jest zdaniem urzędników niewystarczające.

Słupski ratusz ogłosił konkurs na identyfikację wizualną miasta Słupska, wszystkie instytucje, które działają w Słupsku i są podległe ratuszowi mają posługiwać się zunifikowanym logo. Oferty na konkurs złożyło 13 firm, agencji reklamowych. Komisja w składzie: Karolina Chalecka, Monika Kępczyńska, Tomasz Keller, Marcin Salata i Igor Nizio wybrała słupska firmę Rio Creative, tę samą, która wcześniej zaprojektowała koszulki dla prezydenta Roberta Biedronia.

IMG_2016

Fot. Zbigniew Bielecki

Firma przedstawiła 3 znaki, 3 osobne koncepcje logotypu miejskiego dla Słupska. Teraz będą one konsultowane z mieszkańcami miasta. Wybrana zostanie jedna. Ratusz na swojej stronie internetowej prezentuje wszystkie 3 wzory, mieszkańcy mogą się z nimi zapoznać. Nie podano jeszcze kosztów tej nowej wizualizacji, ani jakie środki będą na nie przeznaczone. Podobno ma to zagwarantować lepszą komunikacje, rozpoznawalność miasta Słupska i stworzyć mowa markę na rynku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *