Wakacje w mieście

W najbliższym czasie kolejne podwórka w centrum miasta w Słupsku poddane zostaną modernizacji. Na wczorajszej konferencji prasowej wiceprezydent Marek Biernacki poinformował, że ratusz przystąpił do rewitalizacji podwórka zlokalizowane między starymi kamienicami przy ulicy Konopnickiej róg Wileńskiej 37, a Kołłątaja.

Ma tu powstać nowe boisko i sprzęt do rekreacji z siłownią włącznie.
Z takiej decyzji najbardziej cieszą się chłopcy spędzający wakacje w mieście w tym kwartale. Niestety, mówi 12 letni Mateusz nie ma w mieście basenu i tak musimy spędzać czas kopiąc piłkę na podwórku. Najbardziej cieszymy się z tego, że będzie tu nowe boisko do gry w piłkę, cieszy się 8 letni Bartek, a 11 letni Nikodem jest podwórkowym mistrzem w żonglowaniu piłką nożną.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Chłopcy, zgodnie mówią, że przydałyby się tutaj trochę więcej zieleni, jakiś park i fontanna,  rozgrywają swoje mecze obok placu wielkiej budowy, gdzie pracuje ciężki sprzęt, wycinane są niepotrzebne drzewa. To koloryt wakacji w mieście. Z utęsknieniem czekają, kiedy nadejdzie weekend i rodzice zabiorą ich do Ustki na lody i morskie kąpiele, bo w mieście nie maja się gdzie bezpiecznie pluskać.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Fot. Bartosz Arszyński

Niektórzy wybierają kąpiel w miejskiej fontannie w Parku Kultury i Wypoczynku, bo to chyba jedyne miejsce, gdzie można schłodzić ciało.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *