3 radnych składa mandaty

Ostatnio żyliśmy w mieście rezygnacją z mandatu radnego Marcina Dadela, teraz do kompletu dołaczą radny PIS Robert Danielkiewicz, który z powodu wzięcia dotacji w kwocie 45 tys z PFRON na rozpoczęcie działalności gospodarczej zmuszony jest złożyć mandat. Radny Robert Danielkiewicz zrezygnował już z uczestnictwa w Klubie Radnych PIS, aby nie obciążać kolegów swoimi sprawami.

DSC_0070

Z kolei inny radny PIS Zbigniew Wojciechowicz podobno nie mieszka w Słupsku tylko w Kobylnicy, takie doniesienie wpłynęło do przewodniczącej Rady Beaty Chrzanowskiej. W związku z tymi wydarzeniami na wrześniowej sesji Rady Miasta padną wnioski o wygaszenie mandatu 3 słupskim radnym.

DSC_9738

Radny Zbigniew Wojciechowicz nie chce złożyć dobrowolnie rezygnacji, ale w tej sytuacji sprawa jest przesądzona. Marcin Dadel sam zrezygnował, gdy jak twierdzi dowiedział się od prawników z ratusza, że może naruszyć przepisy prawa, gdyż jako osoba prowadząca spółkę prawa handlowego ubiegał się o dotację na stworzenie miejsca pracy dla osoby niepełnosprawnej. Przeciwnicy polityczni radnego upatrują w sprawie drugie dno, ale Marcin Dadel zaprzecza jakoby był jeszcze inny powód jego rezygnacji.

DSC_0015-001

Radny Robert Danielkiewicz, zaś twierdzi,że nie naruszał prawa i wydał w tej sprawie osobiste oświadczenie, przepraszając swoich wyborców, z którymi jak powiedział jest w stałym kontakcie.
Oto treść tego oświadczenia:

Szanowni Państwo, Koleżanki i koledzy,
W świetle ostatnich informacji dotyczących mojej osoby związanych z wzięciem przeze mnie dotacji PFRON na rozpoczęcie działalności gospodarczej chciałbym poinformować, że:

1. Sprawa dotycząca zastosowania zapisów antykorupcyjnych w kontekście, czy środki z PFRON są mieniem komunalnym nie jest tak jasna, jak to niektórym się wydaje – wg pracowników Urzędu Miasta, Regionalnej Izby Obrachunkowej, Ministerstwa Finansów oraz PFRON – są to środki PFRON a nie miasta, więc nie mają tu zastosowania przepisy, na które niektórzy się powołują, a środki te nie przechodzą przez budżet miasta. Tryb ich przyznawania odbywa się na podstawie Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych a nie uznaniowości pracowników ratusza.
2. Do czasu wyjaśnienia tej kwestii, aby nie obciążać swoją sprawą koleżanki i kolegów z Klubu Radnych postanowiłem odejść z klubu.
3. Chętnie spotkam się ze wszystkimi radnymi, komisjami działającymi przy radzie oraz osobami, które chcą zasięgnąć mojej opinii w tej sprawie, aby wyjaśnić wszelkie niejasności tej sprawy oraz przedstawić podstawy prawne dotyczące mojego przypadku.
4. W chwili obecnej będę jeszcze sprawę konsultował z moimi wyborcami i środowiskami, z którymi ciągle się spotykam i z którymi jestem w kontakcie.
5. Nie podjąłem żadnej decyzji dotyczącej mandatu radnego do czasu otrzymania wszelkich wyjaśnień w formie pisemnej.

Bardzo dziękuję tym, którzy mnie wspierają znając tą sprawę i którzy ufają, że wszelkie okoliczności sprawy zostaną wyjaśnione.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *