#wyboryikropka, Onetbus zajechał pod ratusz.

Jak zapowiadaliśmy Słupsk odwiedził specjalny autobus znanego portalu informacyjnego z Krakowa zwany Onetbusem. Wielu Słupszczan odwiedziło autobus, w którym można było podzielić się opinią o Polsce, Słupsku i wyborach. Powiedzieć co nas denerwuje u polityków, jacy oni powinni być po tych wyborach. Jak Powinna wyglądać Polska. W busie można było napić się gorącej kawy lub herbaty i podyskutować o Polsce i Polakach.

DSCF2050Justyna Soból z Onetbusu mówi – ludzie dzielą się swoimi problemami: jak niskie są emerytury w Polsce, studenci cieszą się z tego, że mogą studiować za darmo w kraju, ale ze chcieliby po studiach znaleźć pracę, by nie musieli wyjeżdżać z Polski. Ludzie mówią o wszystkim o swoich największych bolączkach, że nie mają gdzie mieszkać i za co jeść, że nie starcza na leki. Wszystkie te nagrane filmiki można oglądać u nas na portalu #wyboryikropka – powiedziała ankieterka.

DSCF2058

Pracownicy portalu robili pamiątkowe zdjęcia z logo portalu. Tym, którzy chcieli wypowiedzieć się na forum publicznym nakręcano krótki film,

DSCF2054

Pan Wacław Łutowicz podzielił się swoimi spostrzeżeniami. Powiedział, że z wyborami to jest tak jak z gotowaniem zupy, wrzuca się wszystko do garnka do jednego kotła, a na wierzchu powstaje piana, którą trzeba umiejętnie zebrać. To trafne porównanie do przedwyborczego kotła, oddaje sens przedwyborczej gorączki, gdzie mieszają się ze sobą kandydaci, ugrupowania, partie polityczne i wszystko wrze jak przed wyborami, jak w wielkim garnku. Później przyjdzie czas na refleksję i czyszczenia środowiska politycznego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *