Słupscy Radni za utworzeniem 17 województwa

Słupscy radni podjęli uchwałę o utworzeniu 17 województwa środkowopomorskiego. Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Słupsku trzynastoma głosami za, radni podjęli uchwałę intencyjna dotyczącą utworzenia 17 województwa środkowopomorskiego, przeciwko tej uchwale byli radni z klubu Platformy Obywatelskiej, dwie osoby wstrzymały się od głosu. Zapelowali do premier Beaty Szydło by powstało w Słupsku Ministerstwo Gospodarki Morskiej.

_DSF2492

Jest to jak zaznaczono uchwała intencyjna o tym czy takie województwo powstanie zadecydować mają mieszkańcy. Za projektem od dawna opowiadał się Andrzej Obecny, radny Klubu Roberta Biedronia. Już jako ówczesny wiceprezydent Słupska wraz z Eugeniuszem Żuberem z Koszalina, wspólnie  forsowali ten projekt. Uchwała żle będzie obebrana w Gdańsku, podkreślali radni.

_DSF2482

Fot. Bartosz Arszyński

Działacze słupskiej platformy: senator Kazimierz Kleina i Poseł Zbigniew Konwiński w czasie kampanii wyborczej do senatu i parlamentu skrytykowali ten pomysł jako szkodzący Słupskowi i jego inwestycjom, na które już rozdysponowano unijne pieniądze. Poza tym na spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego w Koszalinie była jedynie mowa o powstaniu województwa koszalińskiego. Platforma chce lepszej współpracy w ramach istniejącego województwa i lepszego bardziej sprawiedliwego podziału pieniędzy. Parlamentarzyści podkreślają, że przeciwny powstaniu województwa środkowopomorskiego był Śp. prof. Lech Kaczyński.

Natomiast projekt utworzenia w Słupsku Ministerstwa Gospodarki Morskiej spotkał się z uznaniem jako przejaw zapowiadanego w kampanii PIS decentralizacji organów państwa. Prezydent Biedroń zaznaczył – kujmy żelazo – mamy wszelkie argumenty, by o taką lokalizację zabiegać powiedział.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *