Fałszywi hydraulicy okradają mieszkania

W ostatnim czasie pojawili się w Słupsku fałszywi hydraulicy, który podając się za pracowników wodociągów okradają mieszkania, ostrzega słupska policja. Odnotowano dwa takie przypadki na słupskim Osiedlu Nadrzecze. W drzwiach stanęli mężczyzna i kobieta podając się za pracowników wodociągów wykorzystując moment nieuwagi 83 letniej właścicielki mieszkania dokonali kradzieży w kwocie 10 tys. złotych. Drugiej starszej kobiecie ukradli z mieszkania 500 zł.

hydraulicy

Fot.TVP info

Przed wpuszczaniem nieznajomych do mieszkania przestrzega rzecznik słupskiej policji kom. Robert Czerwiński.
Policja radzi, aby dokładnie sprawdzać legitymacje osób wpuszczanych do lokalu podających się za pracowników administracji czy hydraulików z Wodociągów, a w razie wątpliwości dzwonić na policję – radzi rzecznik.
Pomimo licznych apeli policji, plaga okradania osób starszych wykorzystując ich naiwność i łatwowierność nie zmalała. Ostatnio straszy mężczyzna ze Słupska został okradziony przez ludzi podających się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Ich łupem padło w tym tygodniu 20 tys. złotych. Niestety, złodzieje nadal grasują wykorzystują naiwność osób starszych, podając się za funkcjonariuszy służb związanych z naszym bezpieczeństwem i zaufania publicznego: policji, CBA, CBŚ. – ostrzega kom. Czerwiński.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *