Gabriela Muskała w Rejsie

W czwartek  gościem DKF PROJEKCJA w słupskim Młodzieżowegm Centrum Kultury ,  była Gabriela Muskała. Aktorka spotkała się z widzami kina Rejs po filmie „Moje córki krowy” .Obraz Kingi Dębskiej, entuzjastycznie przyjęty na 40. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (m.in. Nagroda Publiczności i Dziennikarzy), opowiada historię sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. Spotkanie poprzedziła projekcja filmu, a po nim aktorka odpowiadała na pytania widzów.

 DSC05273

Gabriela Muskała mówiła o reakcjach widzów na film oraz jego ogromnej popularności, która była zaskoczeniem dla całej ekipy. Zapytana o reakcje rodziny Kingi Dębskiej na „Moje córki krowy”, mocno inspirowane prywatnymi doświadczeniami reżyserki, opowiadała o obawach zarówno ze strony najbliższych jak i zespołu filmowego, które w rezultacie okazały się bezpodstawne.

 ???????????????????????????????

Odpowiadając na pytanie o niebanalny tytuł filmu nie ukrywała, że budził on początkowo kontrowersje. Aktorka wspomniała o alternatywnych propozycjach, które były brane pod uwagę, a także o odczuciu ulgi, kiedy postanowiono zostać przy tym oryginalnym, który nie tylko znakomicie oddawał trudne relacje bohaterów, ale również pozwolił filmowi się wyróżnić. W kontekście zawodu, który uprawia, mówiła o trudnych powrotach do codzienności po intensywnym okresie pracy oraz inspiracjach, które czerpie z obserwacji otoczenia. Spotkanie prowadziła Grażyna Bożek-Szczepłocka.

 ???????????????????????????????

Moje córki krowy - plakat

 Fot. Joanna Gajdo/MCK

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *