W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku „uwalniają książki”

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku włączył się do międzynarodowej akcji „Uwolnij Książkę”, czyli BOOKCROSSING. W placówce bookcrossingowy regał usytuowany jest w korytarzu na pierwszym piętrze obok sekretariatu. Akcja cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży ZSI w Słupsku. To dobra propozycja na ferie.

Bookcrossing

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych niewielkich regałach lub punktach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu. Nasza akcja adresowana jest do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Bez żadnych formalności, całkowicie za darmo można zabrać książkę z półki bookcrossingowej do domu.

– Cieszymy się, ze nasze przedsięwzięcie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Najczęściej książki wybierają nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także osoby z zewnątrz. Niektórzy byli zdziwieni, ze mogą sobie wziąć książkę do domu za przysłowiowe dziękuję – mówi Ewelina Walczak, nauczycielka w ZSI w Słupsku.
Już znalazłam ciekawą książkę, przeczytałam i na pewno podam ją dalej – mówi Joanna, uczennica ZSI w Słupsku.

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 wzbudzając duże zainteresowanie i popularność.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *