Wiarusy dla Hospicjum Miłosierdzia Bożego

Charytatywny koncert Wojskowego Zespołu Wokalnego WIARUSY im. ppłk lek. Stanisława Szarmacha odbędzie się w sali czytelni słupskiej Biblioteki im. Marii Dąbrowskiej przy ulicy Grodzkiej 3, 19 lutego (piątek) o.17:00.

DSC_8160

Fot. Bartosz Arszyński

Wojskowy Zespół Wokalny „WIARUSY” im. ppłk lek. Stanisława Szarmacha zagra w bibliotece już po raz ósmy. Podobnie jak w ubiegłym roku impreza będzie miała charakter charytatywny. Podczas spotkania zbierane będą datki na rzecz słupskiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego, mieszczącego się przy ul. Jana Druyffa 2. Okazją do świętowania będzie 97. rocznica urodzin Stanisława Szarmacha oraz 8. rocznica reaktywacji Zespołu.

wiarusy8-001

Zespół powstał z inicjatywy ppłk. lek.Stanisława Szarmacha i ppłk. mec. Tadeusza Mazurkiewicza w 1968 r. Koncertował aż do roku 1988. Po 20 latach milczenia grupa reaktywowała się w 2008 r. pod „dowództwem” ppłk Romualda Detmera. Muzykują w kraju i za granicą z wielkimi sukcesami.

wiarusy3-001

Fot. Józef Kowal/FB

„WIARUSY” tworzą żołnierze zawodowi w stanie spoczynku oraz rezerwiści. Od trzech lat w śpiewają tu także panie: Eliza Prasowska i Karolina Zblewska.

Organizatorami koncertu są:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku

Związek Żołnierzy Wojska Polskiego w Słupsku

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *