Bezdomni na wakacjach

Osoby bezdomne z południa kraju na wakacje przyjeżdżają na wybrzeże, a z wybrzeża wyjeżdżają na południe Polski. Takie zjawisko migracyjne zauważają specjaliści MOPR. Z tego powodu do nowych osób bezdomnych przyjeżdżających latem w nasze okolice, oraz nowych pustostanów w mieście, będą starali się dotrzeć pracownicy Ośrodka podczas specjalnego patrolu.

Lato jest wyjątkowym okresem, w którym kto może rusza w wakacyjną podróż. Nie inaczej jest w środowisku osób bezdomnych – Chcą zmienić klimat, coś zarobić prosząc o pieniądze lub łapiąc dorywcze prace wyjaśnia Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR – Widzimy, że na nasze tereny przyjeżdżają bezdomni z terenów górskich i śląska. A nasi bezdomni jadą najczęściej na południe Polski. Po prostu tak się dzieje w wakacje – dodaje szef MOPR w Słupsku.

Pracownicy Zespół ds. osób bezdomnych i uchodźców MOPR przez cały rok docierają do osób bezdomnych oferując im pomoc, jednak latem nabiera ona szerszego wymiaru. Pojawiają się nowe osoby w ramach letniej migracji, co oznacza, że trzeba do nich dotrzeć, aby zorientować się w jakiej są formie i czy potrzebują pomocy. Kolejnym powodem wzmożonej
aktywności w terenie pracowników MOPR, są nowe pustostany i miejsca, w których osoby bezdomne w okresie lata przebywają.

Z danych MOPR w Słupsku wynika, że w ciągu roku w mieście stale przebywa oko 200 osób bezdomnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *