Pomorski Festiwal Nauki

W dniach 2-3 czerwca br. odbędzie się w AP Pomorski Festiwal Nauki będący wspaniałą okazją dla wszystkich ciekawych otaczającego nas świata do zgłębienia tajników wiedzy z wielu dziedzin nauki. Nie zabraknie ciekawych wystaw, warsztatów laboratoryjnych, wykładów, konkursów i pięknych koncertów. Program Festiwalu obejmuje kilkadziesiąt propozycji, spośród których każdy Słupszczanin znajdzie coś dla siebie.

DSC_6832

Akademia Pomorska w Słupsku po raz kolejny organizuje Festiwal Nauki, który na stałe wpisał się już w kalendarz imprez uczelnianych. Jak każdego roku nie zabraknie ciekawych: warsztatów, pokazów, wykładów, zajęć laboratoryjnych, czy konkursów. Są one skierowane do wszystkich lubiących odkrywać tajemnice otaczającego nas świata, począwszy od przedszkolaków, po uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorosłych.

DSC_6869

W pierwszym dniu Festiwalu odbędą się imprezy zorganizowane w poszczególnych instytutach, zaś nazajutrz w godz. 9:00-14:00 uczelnia zaprasza na Piknik naukowy, który odbędzie się przy ul. Westerplatte 64. W trakcie Pikniku będzie można odkryć ciekawostki dot. kosmosu w mobilnym planetarium, obejrzeć pokazy słupskich fizyków, wystrzelić samodzielnie skonstruowaną rakietę, wykonać badania profilaktyczne, wziąć udział w warsztatach z zakresu drukowania w 3D, różnych konkursach oraz zajęciach proekologicznych i prozdrowotnych.

DSC_6923

Fot. Katarzyna Mudryk – Praszczak

Program Festiwalu obejmuje również wyjątkowe wydarzenie muzyczne – Koncert Jazz nowoorleański w wykonaniu studentów i wykładowców Instytutu Muzyki AP pod kierownictwem prof. Dariusz Terefenki z University of Rochester. Koncert odbędzie się w dniu 2 czerwca o godz. 18:00 w auli przy ul. Boh. Westerplatte 64.
Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie: http://www.apsl.edu.pl/program-pfn
Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *