Miłość w różnych językach

44 uczniów wzięło udział w VII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Obcojęzycznej Poezji Miłosnej, który odbył się w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy. Konkurs pod patronatem Konsula Honorowego Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Pólnocnej w Gdańsku, Konsula Generalnego Niemiec w Gdańsku oraz Wójta Gminy Kobylnica od lat cieszy się niegasnącym zainteresowaniem młodych recytatorów. W tym roku do udziału zgłosiło się 44 uczestników, reprezentujących 26 szkół podstawowych i 18 gimnazjów.

DSC_0384

DSC_0368-001

Zaprezentowali popularne, jak i te mniej znane dzieła ze światowej literatury, przedstawiając je w języku angielskim bądź niemieckim. Występom uczestników przyglądało się konkursowe jury, w którym zasiedli: Kierownik Laboratorium Nowoczesnych Metod Lingwistyki Stosowanej – dr Marek Łukasik, Obywatelka Republiki Federalnej Niemiec, Honorowa Obywatelka Miasta Słupska – Isabel Sellheim oraz Jacek Jaśkiewicz – nauczyciel języków obcych w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku.

DSC_0389

Fot. Karol Kotusiewicz

Nagrody zostały przyznane z podziałem na osoby recytujące wiersze w języku angielskim oraz niemieckim. W kategorii szkół podstawowych najwyżej oceniono Zuzannę Owsiukiewicz (SP8 Słupsk) oraz Marię Budzińską (SP Kwakowo). Wśród gimnazjalistów triumfowali Patrycja Biernacka (ESchool Kępice) oraz Tymoteusz Paliński (Gimnazjum Kobylnica).

DSC_0411

Język angielski SP
1. Zuzanna Owsiukiewicz SP 8 Słupsk
2. Małgorzata Karkocka SP 8 Słupsk
3. Magdalena Dworakowska Eschool Szkoła Językowa Kępice
Wyróżnienie Julia Cichońska SP 6 Słupsk

Język niemiecki SP
1. Maria Budzińska, SP Kwakowo
2. Ruta Giner, ZS Kępice
3. Kinga Lulińska, SP Kobylnica

Język angielski Gimnazjum
1. Patrycja Biernacka, Eschool Szkoła Językowa Kępice
2. Martyna Klasa, Gimnazjum Kępice
3. Anna Szkarwan, Gimnazjum Kępice

Język niemiecki Gimnazjum
1. Tymoteusz Paliński, Gimnazjum Kobylnica
2. Wiktoria Godau, Zespół Szkolno-Przedszkolny Smołdzino
3. Oliwia Krawczyk, Gimnazjum Kobylnica

Celem konkursu jest popularyzacja nauki języków obcych oraz doskonalenie poprawności wymowy, poznanie przez uczniów poezji i otwarcie ich na kulturę innych krajów. O wysokiej randze wydarzenia świadczy fakt, że został wpisany do Wojewódzkiego Kalendarza Imprez Kuratora Oświaty w Gdańsku na rok 2016/2017 jako impreza o charakterze artystycznym.

Info. Karol Kotusiewicz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *