XV Słupskie Pokopki zgromadziły tłumy odwiedzających

W minioną niedzielę, w Karzniczce (gm. Damnica) odbyły się kolejne XV jubileuszowe Słupskie Pokopki, zwane także Powiatowym Świętem Ziemniaka, które są jedną z największych imprez odbywających się w okresie jesiennym w powiecie słupskim.Wydarzenie odbyło się jak co roku na terenie Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Karzniczce. Zgromadzonych licznie mieszkańców powiatu przywitali Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski, Wójt Gminy Damnica Grzegorz Jaworski oraz dyrektor CEOBS SDOO w Karzniczce Jarosław Kapiszka.

Tradycją Tego Święta Stało Się Uhonorowanie Producentów Ziemniaków. Starosta Słupski Wręczył Słupskie Bursztynowe Bulwy 2018, które otrzymali w tym roku: Państwo Iwona I Jan Nadstawny (gm. Słupsk), Państwo Janusz i Ewa Jóźwiak (gm. Kobylnica) i Łukasz Odnoczko (gm. Ustka)

Gośćmi specjalnymi tegorocznych Pokopek była Marzena Kipiel-Sztuka znana jako „Halinka” z serialu „Świat według Kiepskich”.

Na odwiedzających czekały różne liczne atrakcje, w tym degustacje przeróżnych potraw z ziemniaków serwowane na stoiskach gastronomicznych kół gospodyń wiejskich z całego powiatu, ziemniaki z parnika oraz konkurs kulinarny dla mieszkańców powiatu.

Fot. Starostwo Powiatowe

Mimo deszczowej pogody, XV Powiatowe Święto Ziemniaka cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, co świadczy o popularności tego wydarzenia. Podczas imprezy można było zakupić ulubione odmiany ziemniaków, cebulę, jabłka po atrakcyjnych cenach.

Info. Starostwo Powiatowe

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *