Księga Kondolencyjna pamięci Pawła Adamowicza w słupskim ratuszu

W trwającym okresie zadumy, wielu z nas, pragnie wyrazić w wyjątkowy sposób swój żal, smutek, ból związany z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza Prezydenta Gdańska. W czwartek hołd Pawłowi Adamowiczowi oddano podczas uroczystej sesji rady miasta Gdańska. Wzięli w niej udział samorządowcy, politycy, dyplomaci, rodzina i przyjaciele zmarłego. Radni przyjęli okolicznościową uchwałę, w której uczcili pamięć prezydenta Adamowicza i zobowiązali się do wyeliminowania z życia publicznego wszelkich objawów agresji, w tym mowy nienawiści.

Uroczystą sesję rozpoczęto od minuty ciszy w hołdzie prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak podkreśliła na wstępie, że to pierwsza uroczysta sesja tej kadencji.


W odpowiedzi na potrzebę mieszkańców, Prezydent Słupska wyłożyła w budynku Urzędu Miejskiego “Księgę Kondolencyjną”. Urzędnicy Stanu Cywilnego, zapraszają do wpisu każdego, kto odczuwa taką potrzebę serca.

Fot. UM

Księga udostępniona będzie w ciągu najbliższych trzech dni w Sali Urzędu Stanu Cywilnego w godzinach:
– w czwartek od 12.00 do 20.00,
– w piątek od 8.00 do 20.00,
– w sobotę od 8.00 do 11.00.

Możana także dokonać wpisu do księgi w wersji elektronicznej na stronie Urzędu Miasta Gdańska: https://www.gdansk.pl/ksiega-kondolencyjna

Info. Natalia Rybak/UM

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *