Utrudnienia w wydawaniu dowodów

Słupscy urzędnicy przygotowują się do wdrożenie dowodów elektronicznych. Z uwagi na testowanie systemu mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami. 

 

 

W związku z wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną planowane są czasowe przerwy techniczne, w tym przerwa w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Zaplanowane na 4 marca 2019 roku wdrożenie dowodów z warstwą elektroniczną to zmiana wymagająca technicznych prac serwisowych.

Dlatego należy pamiętać, że:

  • W środę 27 lutego czasowo wyłączona zostanie możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty. Usługa ta zostanie ponownie włączona 4 marca.
  • W piątek 1 marca w okolicach godziny 12 nastąpi przerwa w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia urzędu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosku o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu. Z tego względu wnioski o dowód i odbioru dowodu można dokonać tego dnia do godziny 11:30. Później ten referat urzędu będzie niestety nieczynny.
  • po 4 marca nie będzie możliwości spersonalizowania dowodu na bazie wniosku złożonego do 1 marca. W takiej sytuacji osoba wnioskująca o dowód niestety będzie musiała ponownie złożyć wniosek.Prosimy zwrócić uwagę na te informacje i przekazywać osobom, których mogą one dotyczyć.
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *