Zmiany na Marynarki Polskiej w Ustce

W okresie tegorocznego sezonu letniego ruch samochodowy na ulicy Marynarki Polskiej w Ustce zostanie ograniczony. Radni, podczas kwietniowego posiedzenia Komisji Budżetowo – Gospodarczej, pozytywnie zaopiniowali projekt organizacji ruchu przygotowany przez Zarząd Infrastruktury Miejskiej. Zakłada on całkowitą, całoroczną zmianę kierunku ruchu, a dodatkowe ograniczenia w sezonie.

Fot. MK

Przez cały rok Ulica Marynarki Polskiej będzie jednokierunkowa w stronę południową (odwrotnie niż obecnie) na odcinku od skrzyżowania z ul. Czerwonych Kosynierów (przy tzw. Domu Rybaka) do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego. A w okresie od 15 czerwca do 31 sierpnia tego roku wjazd na część ulicy – pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Czerwonych Kosynierów (fontanna i tzw. Dom Rybaka) będzie możliwy tylko dla zaopatrzenia (wyznaczone miejsca postojowe), służb komunalnych, właścicieli posesji i gości hotelowych. Identyfikatory uprawniające do wjazdu, będzie można od maja otrzymać w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej.

Wg projektu ruch w stronę morza (na północ) prowadzony będzie przez ulice: Leśną (jednokierunkowa) oraz Kopernika, Jana z Kolna i Żeromskiego (dwukierunkowe). Ulica Chopina – od Leśnej do Beniowskiego – będzie jednokierunkowa w stronę portu do Zaruskiego (wjazd na bulwar) lub dalej do Czerwonych Kosynierów. Od morza, w kierunku południowym, prowadzić będą ulice: Słowiańska, Sprzymierzeńców, Beniowskiego.

Burmistrz Jacek Graczyk, wyjaśniał podczas Komisji, że powodem wprowadzenia ograniczeń są głównie względy bezpieczeństwa (ruch pieszy jest w okresie letnim bardzo natężony w tym rejonie), ale także podnoszenie atrakcyjności naszego miasta – Ustka jest miejscowością turystyczną. Do końca czerwca na Marynarki Polskiej zostaną zamontowane nowe meble miejskie z zielenią, co dodatkowo ozdobi tę ulicę.

Wprowadzone rozwiązania mają charakter pilotażowy i będą monitorowane. Po zakończeniu sezonu letniego, we wrześniu, odbędzie się spotkanie podsumowujące.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *