List w sprawie reaktywacji linii 212

Samorządowcy z powiatów słupskiego i bytowskiego chcą reaktywacji linii kolejowej z Korzybia do Bytowa. Podpisali w tej sprawie list intencyjny adresowany do rządu i parlamentarzystów.

fot. gmina Kępice

Samorządowcy spotkali się w Korzybiu. W trakcie dyskusji ustalono treść wystosowanego do władz listy. We w piśmie podkreślają, że Pomorze Środkowe to teren wykluczony komunikacyjnie, a przywrócenie ruchu na linii 212 może odwrócić ten proces.
Przed podpisaniem apelu, Tomasz Ciżmowski, działacz Słupskiej Powiatowej Kolei Drezynowej przedstawił “w pigułce” historię tej trasy kolejowej.

– Przed nami daleka i trudna droga, ale “razem możemy więcej” i w ramach Zespołu Roboczego będziemy cierpliwie działać na rzecz rewitalizacji linii 212. W pojedynkę nie bylibyśmy w stanie walczyć o gruntowny remont linii kolejowej 212 łączącej Korzybie z Bytowem, ale razem z Gminami i Powiatami, przez które przebiega trasa… czemu nie ? – piszą na swojej stronie samorządowcy z gminy Kępice.

Chodzi o odcinek długości 48 kilometrów. Trasa w znacznej mierze jest zagospodarowana przez Słupską Powiatową Kolej Drezynową.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *