Trawa na stadionie przy Zielonej będzie bardziej zielona

Stadion na Zielonej będzie lepiej nawadniany. Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakończył inwestycję polegającą na wykonaniu automatycznego systemu nawodnienia boiska trawiastego. 

fot. UM Słupsk

Rozwiązanie to oparte jest na 12 zraszaczach automatycznych, z czego tylko 2 znajdują się w płycie boiska, a pozostałe rozmieszczone zostały na obrzeżach boiska. Takie rozwiązanie jest powszechnie stosowanym standardem europejskim. Zastosowane rozwiązanie pozwoli nam odpowiednio nawodnić murawę w przeciągu 2 godzin.

Koszt całej inwestycji opiewał na kwotę 111.000, 00 zł

W tym tygodniu na obiekcie zostanie wykonany ostatni etap zabiegów agrotechnicznych przez firmę Jutrzenka. Firma Jutrzenka realizuje dla nas całoroczny plan zabiegów agrotechnicznych mających na celu szybką regenerację i prawidłowe utrzymanie murawy. Stan murawy w tym sezonie został już doceniony przez lokalne kluby.

W najbliższym planowany jest zakup kontenerów szatniowych, które zostaną posadowione w okolicy boiska ze sztuczną nawierzchnią. Aktualnie znajdujące się tam budynki, które niegdyś zostały zaadaptowane na szatnie, znajdują się w bardzo złym stanie technicznym. Zostały wyłączone z użytkowania w związku z czym podjęto decyzję o ich wyburzeniu.

W przyszłym roku planowana jest modernizacja ogrodzenia i bram wejściowych na teren Stadionu. Zaplanowano zastosowanie bram przesuwnych oraz montaż zautomatyzowanych bramek obrotowych tzw. Kołowrotków.

Inwestycja realizowana będzie na podstawie koncepcji programowo przestrzennej modernizacji układu funkcjonalnego, zagospodarowania obiektu, którą aktualnie opracowujemy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *