Myśliwi i strażacy w roli Świętych Mikołajów

Prezentów przywieźli tak dużo, że do ich transportu do szpitala trzeba było użyć dwa wózki szpitalne. Myśliwi i młodzi strażacy dostarczyli w wigilię prezenty dla najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Wizyta była wspólną inicjatywą trzech kół łowieckich okręgu słupskiego Polskiego Związku Łowieckiego – „Hubertus” z Glówczyc, „Gwardia” i „Gryf” ze Słupska – oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Izbicy.  – Inicjatorką zbiórki prezentów była nasza koleżanka Magdalena Jóskowska. Prezenty kupiliśmy dzięki dobrowolnym datkom przekazanym przez myśliwych – mówi Dariusz Cyman z kola łowieckiego „Gwardia” Słupsk. – Dzięki temu zrobiliśmy 65 paczek indywidualnych dla dzieci oraz dodatkowe prezenty zabawki i pluszaki, które zasilą świetlicę oddziału dziecięcego.

Myśliwi i strażacy razem z Mikołajem odwiedzili wszystkich małych pacjentów znajdujących się w szpitalu. Ponieważ paczek było więcej niż kandydatów do obdarowania organizatorzy zostawili podarunki dla dzieci, które w okresie świątecznym trafią do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *