Pierwszy dzwonek za nimi

1 września nieodłączna data końca wakacyjnej laby i pierwszego dzwonka w szkole. W Słupsku uroczysta miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się w Gimnazjum nr 5. W pierwszych rzędach zamiast uczniów, twarze znanych polityków: przewodniczący SLD Leszek Miller, obok niego Jan Sieńko –  były poseł, poseł  PO Zbigniew Konwiński, władze oświatowe ratusza.

IMG_2952

W obecności dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, a także samorządowców i polityków, mówiono o kwestiach najważniejszych, czyli przede wszystkim o wyzwaniach i projektach edukacyjnych. Przedstawiono i omówiono je szczegółowo na spotkaniu prezydenta miasta z dyrektorami szkół, które miało miejsce tydzień przed oficjalnym rozpoczęciem nowego roku szkolnego. To tam również dyskutowano o kierunkach polityki oświatowej władz miejskich

IMG_3032

W nowym roku szkolnym w Słupsku naukę rozpocznie 14009 uczniów, w tym w szkole podstawowej 5129 uczniów tj o 122 więcej niż w roku ubiegłym. Tradycyjnie po inauguracji w szkole gimnazjaliści spotkali się na lodach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Grupkę pierwszoklasistów, trzynastolatków z Gimnazjum nr 3 spotkaliśmy w parku Przy Skwerze Pierwszych Słupszczan. Wszyscy chcieliby, aby wakacje jeszcze trwały. Opowiedzieli, jak spędzali wakacje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oliwier z Ustki spędzał czas u dziadków, z którymi pojechał na wczasy do Włoch. Czas spędzałem dość aktywnie chodziłem na treningi pływacki i piłki nożnej- zaznaczył chłopiec
Laura ze Słupska z kolei podróżowała po południu Polski ze swoimi rodzicami. Wszystkim szkoda, że kończy się lato i trzeba iść do szkoły.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *