Wypadki, kolizje, mandaty – policja podsumowuje akcje

220 kontroli drogowych, 2 nietrzeźwych kierujących, 13 kolizji, 2 wypadki, ponad 70 ujawnionych przypadków przekroczenia prędkości, w tym zatrzymane prawo jazdy -to bilans pracy policjantów za okres minionych 3 dni na drogach Słupska i powiatu. Policjanci apelują o ostrożną jazdę, trzeźwość za kółkiem, zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

W okresie od poniedziałku do wczoraj słupscy policjanci skontrolowali 220 pojazdów, wyeliminowali z drogi nietrzeźwego kierującego i pracowali przy 13 kolizjach i 2 wypadkach drogowych. Z powodu nadmiernej prędkości mundurowi nałożyli ok.70 mandatów karnych, a za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Dwa poważne wypadki miały miejsce w poniedziałek. W Sycewicach w godzinach porannych 66-letni kierujący pojazdem ciężarowym najechał na tył pojazdu marki Ford Transit kierowanego przez 50-latka, który z poważnymi został przetransportowany do szpitala. Kolejne zdarzenie miało miejsce po południu w Gąbinie. Tam 59-letni kierujący passatem prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie, którą kierował 57-latek. W wyniku tego zdarzenia obaj kierowcy zostali odwiezieni do szpitala, gdzie okazało się, że pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń ciała. Policjanci wyjaśniają pozostałe okoliczności obu wypadków.

Wczoraj policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwym kierującym, którymi okazali się 46-latek i 25-letnia kobieta. W obu przypadkach badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmach. Te osoby wkrótce staną przed sądem, który może wymierzyć karę do 2 lat więzienia.

Funkcjonariusze ponawiają apel o ostrożność i odpowiedzialność na drodze. Nie wsiadajmy za kółko po kieliszku, stosujmy się do obowiązujących ograniczeń prędkości i zawsze dostosowujmy ją do panujących warunków i sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *