Poszukiwany ukrywał łupy innego poszukiwanego

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Słupsku zatrzymali trzech mieszkańców powiatu słupskiego, poszukiwanych listami gończymi w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami. Funkcjonariusze ustalili w jaki sposób oraz kiedy poszukiwani mężczyźni mogą przemieszczać się po terenie miasta i w środę jednego z nich zatrzymali w autobusie, drugiego w ustalonym w wyniku pracy operacyjnej samochodzie, a trzeciego w mieszkaniu kolegi, u którego ukrywał się przed policjantami. Wszyscy w najbliższym czasie trafią do zakładu karnego, a wobec dwóch z zatrzymanych prowadzone są kolejne postępowania w związku z kradzieżami i włamaniami.

Słupscy policjanci stale prowadzą działania, które mają na celu ustalenie miejsc pobytu osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości i uchylają się od wyroków sądów, aby uniknąć kary pozbawienia wolności. W środę, tylko w ciągu jednego dnia, funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji I w Słupsku zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych przez sądy listami gończymi.

28-latek poszukiwany był w związku z kierowaniem pojazdem pomimo sądowego zakazu. Mężczyzna miał do odbycia karę blisko pół roku pozbawienia wolności i został zatrzymany w autobusie miejskim. Funkcjonariusze pochwalili go za stosowanie się do wyroków sądu pod kątem kierowania pojazdami, jednakże z uwagi na wydany list gończy, mężczyzna został zatrzymany i najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Kolejny poszukiwany mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic Słupska. Funkcjonariusze w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili samochód, którym 37-latek może się przemieszczać i zatrzymali go do kontroli. Policjanci zgromadzili również informacje, że może mieć on związek z kilkoma kradzieżami i włamaniami, do których w ostatnim czasie dochodziło na terenie Słupska. Mundurowi przeszukali miejsce jego zamieszkania, gdzie poza kilkoma łupami z kradzieży znaleźli… kolejnego poszukiwanego listem gończym!

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni na komendę, gdzie policjanci prowadzili z nimi czynności procesowe. 37-latek był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 122 dni w związku z niepłaceniem alimentów. Wobec jego kolegi, który ukrywał się w mieszkaniu, sąd wydał list gończy również w związku z uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego i najbliższy rok 41-latek spędzi w więzieniu. Dodatkowo policjanci ustalają okoliczności innych przestępstw, o dokonanie których podejrzani są ci dwaj słupszczanie.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *