Śniadanie z łowczym

„Śniadaniem z łowczym” słupscy myśliwi rozpoczęli cykliczne spotkania z lokalnymi dziennikarzami. W ich trakcie planują informować o działalności Polskiego Związku Łowieckiego na naszym terenie.

 

Michał Pobiedziński, łowczy okręgowy zaprosił dziennikarzy ze słupskich redakcji. Przy wspólnym śniadaniu rozmawiali o najistotniejszych dla naszych myśliwych sprawach. Najwięcej uwagi poświęcono walce z ASF. Na myśliwych spoczywa bowiem obowiązek odstrzału dzików w celu zmniejszenia ich populacji. Od niedawna dzięki rozporządzeniu marszałek województwa może powoływać spec grupy złożone między innymi z policjantów, strażaków, strażników i wojskowych, które mogą wspierać koła łowieckie w tym zadaniu. Warunek jest jednak taki, że członkowie tych grup muszą mieć doświadczenie łowieckie, W trakcie spotkania rozmawiano także o możliwościach współpracy policji z myśliwymi, a także współpracy łowczych z lokalnymi redakcjami.

Polski Związek Łowiecki działa na zasadzie stowarzyszenia. Okręg słupski pokrywa się z granicami dawnego województwa słupskiego. Nasi myśliwi podejmują się szeregu różnego rodzaju zadań. Nie tylko polują, ale także zajmują się ochroną zwierząt, tworzą swoistą kulturę łowiecką, która jest silnie zakorzeniana w tradycji staropolskiej. Zostanie myśliwym nie jest sprawą prostą. Kandydaci muszą przejść weryfikację i intensywne szkolenia. Obecnie blisko 100 kandydatów szkoli się z Zarządzie Okręgu PZŁ w Słupsku.

 

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *