Pomogli zatrzymać kłusowników, dostali nagrody

Myśliwi nagrodzili dwóch mieszkańców powiatu słupskiego, którzy przyczynili się do zatrzymania dwóch kłusowników, którzy zabili pod Łupawą żubra. Nagrodzono także policjantów, leśników i przedstawicieli innych służb zaangażowanych w akcję. 

 

Nagrodzeni przez Zarząd Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku chcą zachować swoją anonimowość. Jednak to dzięki ich wzorowej postawie i czujności udało się zatrzymać kłusowników. Jeszcze w momencie śledztwa myśliwi wyznaczyli nagrodę za pomoc w schwytaniu sprawców haniebnego czynu.

W siedzibie słupskiego PZL w Słupsku podziękowano także  zaangażowanym w sprawie policjantom, leśnikom i łowczym. Sprawa zabicia żubra nie była łatwa do rozwiązania. Przełomowe były informacje od mieszkańców oraz odnalezienie broni, z której zastrzelono królewskie zwierze.

W trakcie śledztw zatrzymano 21-letniego  21-letni Remigiusz C, który będzie odpowiadał za kłusownictwo. Natomiast jego kompan  28-letni Przemysław P. za utrudnienie śledztwa. Pikanterii sprawie dodaje fakt, ze to obaj zatrzymani powiadomili organa ścigania o zabitym żubrze. Na antenie ogólnopolskiej telewizji potępiali sprawcę, a czyn nazywali haniebnym. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *