W Kobylnicy maski szyją

Są chęci i umiejętności. Maszyny także. Brakuje jednak środków, by mieszkańcy Gminy Kobylnica, którzy zdecydowali, że sami zajmą się szyciem maseczek ochronnych, mogli osiągnąć zamierzone efekty. Grupa kilkunastu osób w swoich domach przygotowuje maseczki, które mają trafić wszędzie tam, gdzie mogą pomóc w uniknięciu rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Pierwsze maseczki już trafiły do różnych jednostek, instytucji i przedsiębiorstw. Powstały dzięki zaangażowaniu kilkunastu osób, które same zajmują się ich uszyciem. Środki na zakup niezbędnych materiałów zbierane są za pośrednictwem portalu pomagam.pl.
– Do szycia zgłosiło się 15 kobiet i 1 mężczyzna. Chęci są, maszyny są, ale musimy zaopatrzyć się w materiały, flizelinę, nici i gumki. 1mb bawełny kosztuje 16 zł, szpula gumki 100mb – 80 zł. Potrzebujemy Waszego wsparcia – przyznaje Joanna Michalak, która zainicjowała akcję.
Osoby zainteresowane wsparciem akcji mogą przelać dowolne środki za pośrednictwem strony internetowej https://bit.ly/2wytwY3.
Do akcji zapraszane są także osoby, które chcą szyć maseczki. Osoby zaangażowane w akcję oferują nawet maszyny do szycia zainteresowanym osobą.
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *