Gmina Potęgowo wspiera nauczanie zdalne udostępniając komputery uczniom

W ostatnich tygodniach do wszystkich gminnych szkół trafiły przenośne i stacjonarne komputery, które są odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii. Gmina Potęgowo przekazała 70 szt. komputerów dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży.


Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zdalnie zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach, zasiadają przed monitorami komputerów w swoich domach. Niestety wielu z nich nie posiada dostatecznego dostępu do Internetu lub sprzętu, na którym może uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych online.

Gmina Potęgowo będąc organem prowadzącym dla placówek oświatowych, wyszła naprzeciw potrzebom uczniów. W ramach  Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”, działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”, uzyskała dofinansowanie  w ramach projektu grantowego pn. ZDALNA SZKOŁA w kwocie 59 999,75 złotych na zakup 25 laptopów, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym uczniom z terenu Gminy Potęgowo.

To nie jedyne komputery, które zostały oddane do dyspozycji uczniów. Gmina Potęgowo przekazała ponadto 23 szt. laptopów i 6 szt. używanych komputerów stacjonarnych z oprogramowaniem (2 pełne zestawy stacja robocza + monitor i 4 stacje robocze).

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu przede wszystkim dyrektora szkoły Leszka Domaszk oraz nauczycieli i uczniów, SP w Potęgowie została laureatem ogólnopolskiego konkursu #OSEWYZWANIE.  W ramach głównej nagrody otrzymała 16 laptopów marki Dell, które również zostały rozdysponowane wśród uczniów z terenu gminy.

Sprzęt komputerowy został wypożyczony na zasadzie umów użyczenia. Po okresie zdalnego nauczania, komputery wrócą do szkół i dalej będą pomagać w edukacji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *