Twórcy ludowi wystawią w Widzinie

Projekt “Sztuka na Poddaszu – Galeria Twórców Ludowych” z dofinansowaniem w ramach działania „Aktywne Sołectwo Pomorskie 2020”. Umowę dotyczącą przyznania środków w wysokości 10 tysięcy złotych parafowano 23 czerwca. Podpisy pod dokumentem złożyli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński.

fot. UG Kobylnica

Powstanie Galerii Twórców Ludowych jest kontynuacją wcześniejszej inwestycji realizowanej przez Gminę Kobylnica, jaką była termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Widzinie. Jednak tym razem samorząd postawił sobie za cel stworzenie miejsca do organizacji warsztatów, zajęć edukacyjnych, spotkań, pracy twórczej, integracji kulturowej i kulturalnej mieszkańców Gminy Kobylnica.

– Powstanie miejsce służące ekspozycji i promocji lokalnej sztuki i jej twórców. Wzbogaci nie tylko ofertę kulturalną, ale również zapewni alternatywny sposobów spędzania wolnego czasu poza domem, w gronie sąsiadów, współmieszkańców – podkreśla Leszek Kuliński, Wójt Gminy Kobylnica.

Realizacja projektu jest odpowiedzią na potrzeby zgłoszone przez społeczność lokalną.

– Powstanie Galerii wypełni lukę w ofercie kulturalnej Gminy, gdyż dotąd na jej terenie nie istniała placówka o podobnym charakterze i funkcji. Będzie to przedsięwzięcie, dzięki któremu lokalni twórcy i artyści zyskają miejsce do ekspozycji swoich prac, twórczości artystycznej oraz wymiany doświadczeń i technik pracy w lokalnym środowisku twórców ludowych – przyznaje Elżbieta Gryko, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Środki pozyskane z programu „Aktywnego Sołectwa Pomorskiego 2020” pozwolą na zakup systemów galeryjnych i wystawienniczych oraz zakup dedykowanego oświetlenia wraz z montażem. Prace polegające rewitalizacji i adaptacji poddasza w zmodernizowanym budynku świetlicy wiejskiej w Widzinie powinny ruszyć w październiku i potrwać około miesiąc.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *