Policyjne kontrole na słupskich drogach

Za nami połowa wakacji. Policjanci słupskiej drogówki nieprzerwanie pracują nad utrzymaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stale reagują na popełniane wykroczenia i pomagają w bezpiecznym dotarciu do celu i w bezpiecznym powrocie z urlopu. Wyniki wczorajszych działań pokazują duże zdyscyplinowanie kierowców korzystających z dróg w powiecie słupskim.

Fot. KMP Słupsk

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas letnich wakacji jest priorytetem dla policjantów ruchu drogowego. Od początku lata trwają działania kontrolno-prewencyjne pn. ” Bezpieczne wakacje”. Na drogach oraz w miejscowościach i rejonach wypoczynkowych jest więcej niż zwykle pojazdów, dlatego najważniejszym zadaniem służb działających na rzecz  bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się podróżujących. Policjanci reagują na wszystkie nieprawidłowe zachowania na drodze i dbają, by wyjazdy na urlop, a później powroty do domu były bezpieczne.

Wyniki wczorajszej pracy słupskich policjantów pokazują, że użytkownicy dróg powiatu słupskiego byli bardzo zdyscyplinowani i popełnili mniej wykroczeń niż zwykle. Odpowiedzialne zachowanie na drodze zdecydowanie przełożyło się na mniejszą ilość zdarzeń drogowych. Policjanci interweniowali w stosunku do 7 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość i pracowali przy dwóch kolizjach. Mundurowi nie odnotowali też nietrzeźwych kierujących.

Tak duże zdyscyplinowanie kierowców utwierdza policjantów w przekonaniu, że służba na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym przynosi oczekiwane rezultaty. Dbając o utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, mundurowi przypominają kierującym o obowiązkach na nich spoczywających. Pamiętajmy, żeby nie wsiadać za kółko po spożyciu alkoholu, zwracajmy uwagę na ograniczenia prędkości. Nie zapominajmy też o tym, że za kierownicę należy wsiadać wypoczętym, a w trakcie dłuższych podróży warto robić sobie przystanki. Korzystajmy z pasów bezpieczeństwa i dbajmy o odpowiednie zabezpieczenia dla naszych dzieci. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie przepisów wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może doprowadzić do wypadków, których skutki mogą być odczuwalne do końca życia.

źródło KMP Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *