Posypały się mandaty

Słupscy policjanci nieprzerwanie kontynuują działania mające na celu ograniczenie transmisji koronawirusa. W miniony weekend mundurowi przeprowadzili ponad 100 interwencji, w których trakcie nałożyli 80 mandatów karnych, skierowali 15 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli 19 osób. Nie zabrakło też akcji rozdawania maseczek, które tym razem trafiły do mieszkańców Potęgowa.

W miniony weekend słupscy funkcjonariusze prowadzili kolejne działania ukierunkowane na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Interweniujących policjantów można było spotkać na ulicach Słupska i powiatu, w sklepach wielkopowierzchniowych czy w środkach komunikacji miejskiej. W związku z lekceważeniem obostrzeń dotyczącym obowiązku zakrywania ust i nosa mundurowi podjęli ponad 100 interwencji, w których trakcie nałożyli 80 mandatów karnych i sporządzili 15 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli 19 osób.

Patrząc na wynik trzydniowej pracy, po raz kolejny nasuwa się wniosek, że niektórzy mieszkańcy w dalszym ciągu mają lekceważący stosunek do pandemii. Pomimo codziennych wysokich wskaźników zachorowań i pomimo tego, że coraz częściej

na koronawirusa chorują nasi znajomi, nie wszyscy traktują poważnie zagrożenie. W trosce o zdrowie i życie nas wszystkich policjanci nadal będą reagować i dyscyplinować społeczeństwo. Wszystko po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby Covid-19.

Celem zwiększenia świadomości mieszkańców, funkcjonariusze po raz kolejny przeprowadzili akcję rozdawania maseczek, informując przy tym o istocie zasłaniania ust i nosa. Przekazanie środków ochrony było możliwe dzięki współpracy komendy miejskiej ze Starostwem Powiatowym w Słupsku. Tym razem mundurowi przekazali je mieszkańcom Potęgowa.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszym wspólnym dobrem. Dbajmy o siebie, swoich bliskich i o osoby, obok których przechodzimy. Bądźmy odpowiedzialni i używajmy środków ochrony osobistej. Wszystkie rekomendacje, przepisy i obostrzenia są dla naszego dobra. Nie zapominajmy o tym, że utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk woda z mydłem i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej są podstawowymi czynnościami, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *