Szpital zmniejsza liczbę łózek dla chorych na COVID-19

Do 67 spadła liczba łóżek przeznaczonych dla chorych na koronawirusa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Decyzja ta jest zgodna z wytycznymi Wojewody Pomorskiego.
Spadająca liczba zachorowań na COVID-19 w całej Polsce, a w tym także w województwie pomorskim spowodowała, że Wojewoda Pomorski wydał decyzję o zmniejszeniu liczby łóżek przeznaczonych dla chorych na Cowid-19 . Zgodnie z najnowszymi wytycznymi słupski szpital zobowiązany jest posiadać 10 łóżek na poziomie I dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 oraz 57 łóżek, w tym 7 łóżek z respiratorem, dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 na II poziomie zabezpieczenia.
Polecenie Wojewody Pomorskiego, jako, że zdejmuje ze szpitala obowiązek utrzymania dodatkowych 23 łóżek, w tym 3 z respiratorem, dla pacjentów z podejrzenim lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 powoduje możliwość
wykorzystania tych łóżek do udzielania świadczeń dla pacjentów z innymi schorzeniami niż COVID-19. – Zmniejszenie liczby łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 to informacja dobra dla nas wszystkich, zarówno
personelu medycznego, jak i lekarzy, bo oznacza, że fala zachorowań opada i sytuacja epidemiczna pomału wraca do normalności – mówi Andrzej Sapiński, Prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Zapewniam naszych pacjentów, że robimy wszystko co w naszej mocy, aby jak najszybciej przywrócić działalność naszego szpitala do stanu przed pandemii.
Przypomnijmy, to kolejna decyzja o zmniejszeniu liczby łóżek „covidowych” w ostatnich tygodniach w słupskim szpitalu. W dniu 30 kwietnia zaprzestał działalność Oddział Izolacyjny III, na którym było 20 łóżek zakaźnych. Oddział został utworzony na początku kwietnia przed kulminacją trzeciej fali zachorowań na koronawirusa i leczono na nim 57 pacjentów.
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *