Przewodniczący zostanie burmistrzem

Ustczanie zdecydowali o wyborze nowego burmistrza. Wybory uzupełniające wygrał dotychczasowy przewodniczący rady Miasta Jacek Maniszewski.

Na nowego burmistrza Jacka Maniszewskiego swoje głosy oddało 1955 ustczan. Jego kontrkandydatka, czyli Adriana Cerkowska-Markiewicz zdobyła o 628 głosów mniej. Za jej kandydaturą opowiedziało się 1327 mieszkańców.

– Dziękuję bardzo wszystkim mieszkańcom za oddane głosy na mnie, za zaufanie. Na pewno tego zaufania nie zawiodę. Dziękuję kontr kandydatom za osiem miesięcy kampanii. To była najdłuższa kampania w historii. Dziękuje kontrkandydatce za ostatnie dwa tygodnie też tej wspólnej kampanii. Przede wszystkim za to, że była czysta. Jeszcze raz wielkie podziękowania – mówi Jacek Maniszewski, burmistrz elekt.

Frekwencja wyborcza w drugiej turze wyborów uzupełniających w Ustce była stosunkowo niska. Wyniosła niespełna 23 procent spośród uprawnionych ponad 11 600 osób.

Przedterminowe wybory burmistrza przeprowadzono z uwagi na śmierć Jacka Graczyka. Termin wyborów był kilka razy przesuwany z uwagi na pandemię.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *