Maseczki i odblaski od policjantów

Słupscy policjanci przeprowadzili kolejną akcję rozdawania maseczek i elementów odblaskowych. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość mieszkańców w zakresie dbania o bezpieczeństwo. Dzięki współpracy Policji ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, maseczki i odblaski trafiły do kolejnych mieszkańców powiatu słupskiego.

Kolejna akcja przekazywania maseczek i opasek odblaskowych dla mieszkańców powiatu słupskiego została przeprowadzona wczoraj po południu w Redzikowie. Przeprowadzenie działań było możliwe dzięki współpracy policjantów ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, skąd funkcjonariusze otrzymali maseczki na ten cel.

Spotkania z mieszkańcami stworzyły okazję do rozmów na temat zagrożeń, z jakimi mieszkańcy spotykają się tej jesieni. Funkcjonariusze informowali swoich rozmówców o istocie zakrywania ust i nosa oraz korzystania z elementów odblaskowych.

Pamiętajmy, że w związku z umiejscowieniem powiatu słupskiego w czerwonej strefie, obowiązują nowe obostrzenia, a co ważne zakrywanie ust i nosa obowiązuje wszędzie w przestrzeni publicznej. Pamiętajmy, że w głównej mierze to od nas samych zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Stosujmy się do wszystkich wprowadzonych ograniczeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Policjanci zachęcali też do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania na terenie miasta kamizelek i elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność i dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie. Pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny dla kierowcy już z odległości od 120 do 140 metrów. Osoba, która nie ma odblasków z około 30 metrów. Niestety często to zbyt mało, żeby kierowca mógł prawidłowo zareagować.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *