Kontrole motocykli

Blisko 50 kontroli, eliminacja z dróg 5 osób kierujących motocyklami bez uprawnień, zatrzymane 3 dowody rejestracyjne, 5 mandatów karnych i 2 wnioski o ukaranie do sądu – tak przedstawiają się wyniki weekendowych działań pn. „Motocykle”, przeprowadzonych przez policjantów słupskiej drogówki. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i zapowiadają nieustanne kontrole użytkowników jednośladów.

W ramach weekendowych działań pn. „Motocykle” prowadzonych na terenie województwa pomorskiego słupscy policjanci skontrolowali 49 motocykli, wyeliminowali z drogi 5 osób, które nie miały uprawnień do kierowania jednośladem, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, nałożyli 5 mandatów karnych i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu.

Podczas działań policjanci szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów, ich prawidłowe wyposażenie oraz niebezpieczne zachowania wpływające na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Okazuje się, że niektórzy kontrolowani motocykliści powinni popracować nad dbaniem o stan techniczny, a kilku z nich nie ma uprawnień do kierowania motocyklem i w ogóle nie powinno wsiąść za kierownicę.

Poza wymienionymi przewinieniami, miłośnicy jednośladów stosowali się do przepisów ruchu drogowego, o co nieustannie apelują policjanci. Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie. Przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa spójrzmy uważnie w lusterka. Motocykl często staje się widoczny dopiero w ostatnim momenci

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *