Mistrzowie grzybobrania zjadą do Korzybia

W niedzielę, 26 września odbędą się XV Otwarte Mistrzostwa w Zbieraniu Grzybów w Korzybiu. – To już nasza flagowa impreza, która przyciąga do naszej gminy wielu zapaleńców grzybobrania. Jak zawsze na uczestników będzie czekało wiele dodatkowych atrakcji – zapowiada Marta Borodziuk, dyrektor Biblioteki Miasta i Gminy Kępice.

Od godziny 9, rozpoczną się zapisy, którym będzie towarzyszyć prezentacja sygnalistów z Technikum Leśnego w Warcinie. Same mistrzostwa zaplanowano w godzinach 10 – 12.30. – W naszych lasach jest obecnie bardzo dużo, dorodnych grzybów. Mamy nadzieję, że grzybiarze będą zadowoleni ze swoich zbiorów. Emocji z pewnością nie zabraknie – mówi Kamil Szydłowski z Nadleśnictwa Warcino.

Około godz. 13.30 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego, plastycznego oraz uroczystość wręczenia nagród dla uczestników jubileuszowych mistrzostw. – Zaplanowaliśmy kilka kategorii udziału w mistrzostwach. To m.in. Król Grzybiarzy, Najliczniejsza rodzina grzybów, Najbardziej nietypowy grzyb – wymienia dyrektor Borodziuk. Jak zawsze nie zabraknie poczęstunku dla uczestników, a także wielu różnorodnych stoisk.

– Atmosfera w trakcie naszych mistrzostw jest zawsze niezwykła. To przede wszystkim obcowanie z piękną naturą w świetnym towarzystwie. Serdecznie zapraszamy do naszej gminy – mówi Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *