Prezenty pomogą rodzącym

Dwa worki sako oraz dwie piłki gimnastyczne mające pomóc rodzącym kobietom trafiły do słupskiego szpitala dzięki Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku od kilku lat współpracuje z Polskim Bankiem Komórek Macierzystych, oferującym bankowanie krwi pępowinowej przy porodzie. To komercyjna usługa, na którą mogą zdecydować się rodzice chcący zabezpieczyć krew pępowinową, która może okazać się potrzebna w leczeniu niektórych ciężkich schorzeń u dzieci.

Ostatnio bank sprezentował oddziałowi ginekologiczno-położniczemu sprzęt, z którego przyszłe mamy mogą korzystać w trakcie akcji porodowej. To dwa worki sako umożliwiające relaks w wygodnej pozycji oraz piłki gimnastyczne, na których balansowanie przyspiesza akcję porodową.

– Nasza porodówka to bardzo nowoczesne, przyjazne rodzącym miejsce. Od czterech lat, odkąd oddział wrócił z Ustki do Słupska, rodzące mamy mają tu do dyspozycji przestronne sale z nowoczesnym sprzętem medycznym oraz urządzenia do relaksacji i uśmierzania bólu przy porodzie. No i oczywiście wykwalifikowany personel – mówi Andrzej Sapiński, prezes słupskiego szpitala. Natomiast wiceprezes Anetta Barna-Feszak przypomina, że słupska porodówka została doceniona w plebiscytach: – To bezpieczne miejsce dla rodzących mam i ich dzieci. Cieszymy się, że dzięki darowiźnie przebieg porodu będzie mógł być jeszcze bardziej komfortowy dla kobiet

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *