Policja podsumowała akcję „znicz”

W okresie Wszystkich Świętych na drogach Słupska i powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Obok działań mających na celu zapewnienie płynności ruchu policjanci ujawnili 321 wykroczeń drogowych i pracowali przy 58 kolizjach. Z dalszej jazdy funkcjonariusze wykluczyli 6 kierujących, którzy jechali na podwójnym gazie.

Nad bezpieczeństwem na trasach dojazdowych i w okolicach nekropolii czuwali słupscy policjanci, którzy w ciągu 5 dni wzmożonej pracy dbali o płynność ruchu i reagowali na zachowania niezgodne z prawem. W sumie policjanci ujawnili ponad 300 wykroczeń i wyeliminowali z drogi 6 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci pracowali przy 58 kolizjach, ale szczęśliwie nie odnotowali poważniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Podczas kontroli w ręce funkcjonariuszy wpadło 6 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, mając w wydychanym powietrzu od 1 do ponad 2 promili alkoholu. Prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym przekroczył 1 kierujący, któremu w związku z tym zostało zatrzymane prawo jazdy.

Policjanci stale apelują o rozsądek na drodze. Na drodze bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do obowiązujących przepisów drogowych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *