Rozbójnicy z działek

Policjanci ze Słupska zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 33, 42 i 49 lat podejrzanych o rozbój. Sprawcy w miniony piątek, na terenie ogródków działkowych w Słupsku, przyłożyli nóż do gardła mężczyzny oraz grozili użyciem siły wobec kobiety, którym ukradli następnie telefon komórkowy oraz agregat prądotwórczy. Wobec dwóch sprawców sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w Słupsku przy ul. Gdańskiej. Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce zdarzenia i sprawdzili ten rejon dzięki czemu zdobyli i szczegółowo przeanalizowali wiele informacji. W trakcie analizy zebranego materiału funkcjonariusze ustalili tożsamość 3 mężczyzn mających związek z tą sprawą, a w poniedziałek i wtorek dokonali ich zatrzymania.

Mundurowi odzyskali utracone w wyniku rozboju przedmioty. Zatrzymane osoby zostały przewiezione do policyjnego aresztu. 33, 42 i 49-latek usłyszeli zarzuty rozboju. Sąd zastosował wobec dwóch z nich dwumiesięczny areszt. W przypadku trzeciego mężczyzny sąd decyzję podejmie dzisiaj. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, jeżeli natomiast sprawca użyje noża kara może wynieść minimum 3 lata więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *