Podziękowanie za uratowanie życia

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku wpłynęło podziękowanie od pani Dominiki dla policjantów ze słupskiej drogówki sierż. Kornela Gintera i st. post. Andrzeja Szpaka. Dzięki ich szybkiej reakcji i zachowaniu pełnego profesjonalizmu udało się uratować życie jej taty, który w trakcie jazdy samochodem zasłabł przed skrzyżowaniem i wymagał pilnej interwencji lekarza.

10 maja 2022 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zwrócili uwagę na busa, który stał kilka metrów przed wjazdem na rondo, a jego kierowca siedzi nieruchomo za kierownicą. Policjanci od razu zatrzymali się obok tego samochodu, otworzyli drzwi i wyciągnęli kierowcę z rozgrzanego wnętrza. Szybko zwrócili uwagę na to, że mężczyzna nie ma kontroli nad kończynami, ma zaburzenia mowy i jest bliski utraty przytomności. Mając podejrzenie, że kierowca właśnie przechodzi udar, natychmiast wezwali pogotowie i ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej, stale sprawdzali funkcje życiowe i oczekiwali na przyjazd karetki.

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wpłynęły podziękowania od p. Dominiki, córki tego mężczyzny. Kobieta pisze, że tego dnia było gorąco i nie wie jak długo jej tata siedział w zamkniętym aucie, jednak żaden z przejeżdżających kierowców nie zareagował na widok samochodu, który stoi na środku drogi. „Dzięki dwóm policjantom patrolującym okolicę udało się w porę zareagować, z pełnym profesjonalizmem rozpoznali pierwsze symptomy udaru, którego doznał mój tato. Szybko wezwano karetkę i podjęto działania ratujące życie. Gdyby nie podejście do sprawy tych dwóch pełniących służbę policjantów, mój tato mógłby nie przeżyć”.

Sierż. Kornel Ginter i st. post. Andrzej Szpak zareagowali od razu, rozpoznali objawy udaru i w porę poinformowali służby medyczne. Dzięki ich szybkiej reakcji p. Grzegorz trafił pod opiekę lekarzy i dochodzi do zdrowia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *