Nagrody dla policjantów

Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka wczoraj podczas konferencji prasowej władz miejskich nagrodziła funkcjonariuszy słupskiej policji za ich wkład w bezpieczeństwo mieszkańców.

W poniedziałek, 22 sierpnia br. w parku Waldorffa w Słupsku odbyła się konferencja prasowa władz miejskich, której przewodniczyła Prezydent Miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka.  Na spotkanie zostali zaproszeni Komendant Miejski Policji w Słupsku nadkom. Mariusz Mejer oraz Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Słupsku insp. Maciej Marciniak.

W trakcie konferencji Pani prezydent wyróżniła czterech funkcjonariuszy słupskiej komendy, którzy w trakcie swojej codziennej służby wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz odwagą.

mł. asp Zbigniew Łozyk, mł. asp. Krzysztof Bartosiewicz i sierż. szt. Łukasz Sufryt to policjanci, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu i cechują się ponadprzeciętną skutecznością. Wyróżnionym przez Prezydent Miasta Słupska został również sierż. Mateusz Życzyński, który w lutym br. roku interweniował w jednej z przychodni na terenie miasta. Funkcjonariusz, pomimo ran zadanych nożem, sprawnie zatrzymał napastnika. „Realizują swoje zadania bardzo wzorowo. Są to funkcjonariusze zarówno z komórek prewencyjnych, jak i ruchu drogowego. Każdy z nich dał się poznać jako osoba, która bez chwili wahania, nawet z narażeniem własnego życia, dba o bezpieczeństwo naszego regionu. Ci funkcjonariusze dokonywali licznych zatrzymań sprawców na gorącym uczynku.  Realizowali zadania związane z ujawnianiem środków odurzających i psychotropowych, czy też zatrzymywaniem niebezpiecznych przestępców”-mówił wczoraj Komendant Miejski Policji w Słupsku. Podziękował również przedstawicielowi Szkoły Policji w Słupsku za wzorową współpracę i wkład w doskonalenie zawodowe słupskich policjantów.

W trakcie swojego przemówienia nadkom. Mariusz Mejer zachęcał  również wszystkie osoby, które tak jak wyróżnieni policjanci czują potrzebę aktywnego dbania o nasze wspólne bezpieczeństwo i chęć niesienia pomocy do wstąpienia w szeregi Policji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *