Policjanci na spotkaniu Rady Seniorów w Słupsku

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wzięli udział w posiedzeniu Słupskiej Rady Seniorów, na którym rozmawiali o kwestiach związanych z bezpieczeństwem seniorów i szeroko omówili nowe metody działania oszustów m.in. inwestycje w kryptowaluty.

W ubiegły czwartek w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Seniorów, w którym uczestniczyli słupscy policjanci. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Słupsku podinsp. Marcin Kaduszkiewicz wprowadził osoby uczestniczące w posiedzeniu w tematykę związaną z działaniami mundurowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób starszych. Mł. asp. Michał Sobiesiak z Zespołu Profilaktyki Społecznej słupskiej komendy omówił metody działania oszustów. Zwrócił również uwagę, że przestępcy oprócz wykorzystywania znanych metod do wyłudzenia pieniędzy na tzw. wnuczka czy policjant,  w ostatnim czasie próbują również proponować seniorom inwestycje w tzw. kryptowaluty.

Na spotkaniu policjanci rozmawiali także o zagrożeniach, które dotykają seniorów w ruchu drogowym, zwrócili uwagę na zmiany w przepisach dotyczące pieszych i rowerzystów oraz poruszyli kwestie nowego taryfikatora mandatowego.

Tego typu spotkania mają wpłynąć na poprawę świadomości wśród seniorów i promować bezpieczne zachowania

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *