Trzy promile i podwójny zakaz prowadzenia samochodu

Słupscy funkcjonariusze nieprzerwanie prowadzą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Wczoraj zatrzymali do kontroli 56-letniego mieszkańca Słupska, który kierował pojazdem, mając prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna posiada już aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Wkrótce odpowie za swoje czyny.

Kontrolowanie uczestników ruchu drogowego to dla słupskiej drogówki chleb powszedni, jednakże niektórzy kierujący zapadają w pamięci funkcjonariuszy nieco dłużej. W tym przypadku nie jest to powód do dumy. Wczoraj po godzinie 14 policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Renault. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości nie było jedyną złą decyzją mężczyzny. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że 56-latek posiada aktualnie dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz wysokiej grzywny, grozi do 2 lat więzienia. W przypadku popełnienie takiego czynu po raz kolejny kara może wzrosnąć do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów.

Tylko w ostatnich dniach słupscy policjanci zatrzymali osiem praw jazdy. Czterech kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Pozostałe cztery przypadki związane były z przekroczeniem przypadki o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Dwóch kierujących otrzymało mandaty w wysokości 2000 zł. Dodatkowo do ich kont zostanie dopisane 14 punktów karnych, które zgodnie z obowiązującymi przepisami, będą aktywne poprzez dwa lata od momentu opłacenia mandatu. Pamiętać trzeba również o tak zwanej recydywie, w myśl której ponowne popełnienie jednego z określonych wykroczeń w ciągu dwóch lat od poprzedniego, skutkuje podwojeniem grzywny określonej w taryfikatorze.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *